Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışında dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerin uygun kalitede eğitim almaları ve yeni hayatlarını mutlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak zor değil ! Öncelikle hangi alanda dil eğitimini alacağını net olarak bilen adayları aslında sonrası bekleyen bir kaç soru vardır. Örneğin Almancasını geliştirmek isteyenlere Avusturya seçeneğinin de var olduğunu bilmeleri gibi…

Öyle ki İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere ise İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika gibi sekiz farklı ülke seçeneğinin olduğunu bilmek, bu ülkelere ait en iyi eğitim alınabilecek şehirlerini dikkate almak, bu şehirlerde eğitim alanında en başarılı dil okullarını önermek ve sizlere tavsiyelerde bulunmak gibi… Adaylar tarafından akla gelmeyecek birçok sorunun cevabını görüşme anında sizlerden almak ve sizler adına doğru tercihlerde bulunmak üzere önerilerimizi sunuyoruz.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen adayların öncelikle yanıtlaması gereken 4 anahtar mevcut. Adaylardan alınacak bu yanıtlar kişiye özel olarak değerlendirilmektedir.

  • 1-Tercih edilen Ülke ve Şehir
  • 2-Kurs başlangıç tarihi
  • 3-Eğitim süresi
  • 4-Hangi amaçla dil eğitimi almak istenildiği

Yukarıda sözünü etmiş olduğumuz 4 anahtar, sayısı 100’ ü aşkın dil okulu seçenekleri içerisinden size en uygun ülke, şehir, ders programıyla beraber, diğer ders maliyetleri, Ders Programlarının süreleri, okuldaki Türk, Arap ve Asyalı öğrenci yoğunluğu, dil okulunun şehir merkezindeki sezonlara bağlı sosyal hayat işleyişi, şehrin öğrenciye sağlayabilecek aktivitelerinin olup olmaması, çalışma izinleri, kimi dil okullarının uyguladığı dönemsel indirimler, konaklama seçenekleri, iklim ve olmazsa olmaz olan Vize işlemleri ve ülke tercihlerine göre vizelerin sağlayacağı avantajlar gibi birçok bilgiler bir araya getirtilerek en doğru tercih belirlenmesi yapılır.

Yukarıda belirtilen özellikler kimi öğrenci adayları için öncelik taşırken, bir başka öğrenci için çok sıradan gelebilmektedir. Bu nedenle bazı durumlarda adaylar karar sürecinde danışmanı ile farklı günlerde, birkaç kez görüşme yapmak istemektedirler.

Ofislerimizde size atanmış birebir danışmanınızla tanışmak ve sizin için en doğru dil okullarına ulaşmak sizin elinizde. Üstelik sizin standart ve taleplerinize en uygun programlarla…..

Uluslararası öğrencilere eğitim veren ve kendi ülkelerinde akrediteleri onaylanmış tüm dünya üzerinde bulunan tüm eğitim kurumları ve onaylı dil okulları birebir çalışmakta ve yerleştirmeler yapmaktayız. Eğitim danışmanlığı ofisimizi ziyaretinizde birebir size atanmış olan danışmanınız tüm bu verileri dikkate alarak size özel seçenekler sunarak, adayların en doğru hedefe ulaşmalarına yardımcı olur. Bu nedenle aynı standartlara sahip birkaç kurs seçeneği ile sadece o aday için hazırlanmış bir tablo çıkartılır. Yani karar sürecinde sizlerin bireysel olarak yapmayı düşündüğünüz araştırmanızda, en az İki ay zaman kaybetmenize neden olacak süreç; ALL STUDY danışmanınız tarafından yarım saat içerisinde farklı seçenekler ve ücretlendirmeleri ile kararınızın netleşmesini sağlayacaktır. Sağlıklı bir karar alabilmeniz için sizleri Ofislerimize davet etmekteyiz. Öğrenci adaylarına hizmetlerimiz burada bitmiyor. Aşağıda sıralaması bulunan her bir detay derslere başlama kararınızı verdiğiniz andan itibaren, ülkenize dönüş yapacağınız zamana kadar ya da farklı bir planla bulunduğunuz ülkede Üniversite, Master veya Sertifika Programlarınıza geçiş yapmanıza dahi yardımcı olarak sınırsız destek sağlıyor ve bunu bulunduğunuz ülkedeki şubelerinde size desteğe devam ediyor.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti: Eğitim almak istediğiniz ülke ve dil programı tercihinizle beraber mevcut dil seviyeniz dikkate alınarak diğer kişisel bilgileriniz alınır. Ülke tercihiniz olan ülke ve alacağınız programla ilgili olarak gelecekteki beklentileriniz göz önüne alınarak tercihlerinizi netleştirmede yardımcı olunur. Henüz ülke beklentiniz yok ise genel olarak ülkeler ve ücretlendirmeler hakkında bilgilendirme yapılır. Dil okullarının başlangıç tarihleri ve vize süreci göz önüne alınarak başvuru tarihiniz belirlenir.
Dil okuluna başvuru yapılması: Kayıt yaptırmaya karar verdiğiniz dil okuluna başvurunuzu yapmak üzere doldurulan form da, bireysel talepleriniz doğrultusunda alınan Program tercihi, konaklama tercihi, havaalanı karşılama hizmeti, sigorta hizmetleri… Gibi isteklerinizle ilgili detaylar kurstan talep edilir. Kurs kayıt ücreti tarafınızdan ödenir. Vize için hazırlanması gereken evrak listesi verilir.
Vize işlemlerinizi yürütme ve takip: Kayıt yapılacak dil okulundan gelecek orijinal kabulleriniz 5 işgünü içerisinde getirtilir. Bu süreçte vize evraklarınızın hazırlanması, vize randevunuzun alınmasını takiben, ücretsiz olarak vize başvurunuz yapılır. Vize başvurusunda olası mülakatlarla ilgili bilgilendirme yapılır.
Dil okulu merkezine ödemenizin yapılması: Vize işlemleriniz sonuçlanmış ve vizenizi almışsınızdır artık! Dil okulu tarafından size düzenlenmiş faturanızda belirtilen Yurtdışı banka hesabına havalenizi yapmanıza yardımcı olunur. Banka dekontunuz kurs merkezine iletilir.
İndirimli Uçak bileti rezervasyonu: Ucuz Uçuş Biletiniz dilerseniz çalıştığımız havayolu şirketi aracılığı ile temin edilir. Okula uçuş detaylarınızın bildirimi yapılır.
Konaklama rezervasyonu: En uygun konaklama seçeneği tercih edilir. Konaklama rezervasyonunuzun bildirimi yapılır. Kurs merkezinden konaklama detayları alınarak tarafınıza teslim edilir.
Havaalanı Karşılama Hizmetleri: Eğer bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız aynı detaylar listeye eklenir. Konaklama rezervasyonunuzda kalacağınız yerin adresi ve acil durumlarda aranacak numaralar ve ulaşımdan sonra hemen yapmanız gerekenlerin listesi bulunmaktadır.
İhtiyaçlar Listesi: Uçuş esnasında yanınızda olması gereken evrakların bildirimi yapılır. Kurs kabul belgesi, konaklama detayları, havaalanı karşılama detayları…Acil durumlarda yanınıza almanız gereken ihtiyaçlarınızın bildirimi yapılır. Ağrı kesici, antibiyotik, nevresim takımı, priz dönüştürücü (converter) gibi yanınıza almanız gerekenlerin tavsiye edilmesi.
Hizmet süreci: Siz yurtdışında eğitiminizi alırken, her zaman size ve ailenize hizmet süreci devam eder. Eğitimle ilgili olabilecek sorunlarınızda, konaklama yerinizin değiştirilmesi talebinde kurs içerisinde sınıfınıza ait danışmanınız olmasına karşın, istediğiniz takdirde yine yardımcı olunmaktadır. Programınızı değiştirmek ya da uzatmak isterseniz ya da eğitiminiz sonunda başka bir kursa başlamak veya Üniversite ya da Master Programlarına kaydolmak istediğinizde yine Visa Eğitim olarak size atanmış danışmanınızla hizmetinizdeyiz.

Menü