İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere tüm dünyada en fazla dil okuluna sahip tek ülkedir. İngiltere dil okulu fiyatları okuldan okula ve şehirden şehire değişmektedir.  İngiltere’ de herkese ve her bütçeye uygun olmak üzere 120′ den fazla dil okulu vardır. İngilizce dil okullarının en fazla olduğu bölge Londra ve Güney İngiltere’dir. Bu şehirlerden sonra gelen en önemli şehirler ise Oxford, Cambridge ve York’ dur. English UK ve British Council ‘’English in Britain Accreditation Scheme’’ İngiltere’ deki tüm okulların kalitelerini kontrol eden kuruluşlardır.

İngiltere hemen hemen tüm şehirlerinde İngilizce dil okulları olan kurs cenneti bir ülkedir. Londra, Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth, Bristol, Hasting, Kensington, Norwich, Highgate, Southampton,  Manchester, Devon, Edinburgh’ da sayısı 100’ü aşkın dil okulu bulunmaktadır. İngiltere’ de İngilizce dil okulları iki farklı şekildedir.

  • Genel İngilizce   : Haftada 20 saattir. Genel dil becerileri üzerine verilmektedir.
  • Yoğun İngilizce : Haftada 30 saattir. Kendi içinde birkaç farklı sınıflara ayrılmaktadır. Akademik Program, Business Program ya da sınavlara yönelik programlar olarak birçok farklı şekilde verilmektedir.

İngilizce dil okullarının en kısası 4 haftadan başlayan programlar  11 aya kadar uzatılabilmektedir. Bu İngilizce kursları sadece öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmekle kalmazlar. Aynı zamanda İngiliz yaşam ve kültürünü deneyimlerle öğrenmelerine de yardımcı olur. ALL STUDY olarak İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere Genel İngilizce kursu olmak üzere 6 ay ve üstü programları önermekteyiz. İngilizce seviyesi yüksek olan öğrenciler ise İngilizcelerini geliştirmek üzere haftada 30 saat olan Yoğun akademik programlara kayıt yaptırabilirler. Bu programlar genellikle dört haftalık programlardan oluşur. Alınan Akademik İngilizce programı öğrenciye İngiltere’de ki akademik kültürü yakından tanımasına yardımcı olur ve onların daha ilk andan itibaren çevrelerine uyum sağlamalarına yönelik eğitim verir. İngiltere’ de İngilizce eğitimi genellikle Cuma günleri excursion (gezme ) programları ile öğrenciye yabancısı olduğu şehri yakından tanıması için tarihi yerleri ve kültürel organizasyonları yerinde görmesini sağlar. Bu gezilerde öğrenci sınıf hocası tarafından sadece gezdirilmekle kalmaz, aynı zamanda sınıf içerisindeki ders programını gezi boyunca da çeşitli eğlencelerle devam ettirir. Amaç öğrenciyi sadece mutlu ve huzurlu etmektir.

Menü